Iboga

plant-ibogaineIboga (Tabernanthe iboga)

Termíny terapie (max. 4 osoby ve skupině)

14. – 16. srpen 

04. – 06. září

16. – 18. říjen 


TERMÍNY JSOU AKTUALIZOVÁNY.

DALŠÍ ČTĚTE V SEKCI IBOGA TERAPIE NA

NOVÉM WEBU: 

www.vedomitransformace.cz


Prožitky účastníků zde: http://riserostlin.cz/category/vase-zazitky/

Iboga v rádiu Svobodný vysílač zde: http://riserostlin.cz/iboga-rozhovor-v-radiu-svobodny-vysilac/

Iboga, nazývaná také eboka, je posvátnou rostlinou (bylinou) a kořenem afrického šamanismu. Pochází ze Středozápadní Afriky, na území států Gabonu a Kamerunu, kde se používá k rituálním a zasvěcovacím účelům. Patří mezi nejsilnější detoxikační rostliny naší planety. Na západě je známá jako ibogain (extrahovaný z kůry kořene keře iboga), který je velmi účinný díky své schopnosti „přerušit závislost“ na drogách a alkoholu. Mnoho lidí užívá Ibogu pro psychické zdraví a duševní růst. Pomáhá dostat se hluboko do podvědomí a dosáhnout spojení se sebou.

Iboga je v Africe využívána domorodci v kultu předků Bwiti a v léčitelském kultu MBieri. Roste divoce jako keř v rovníkových podrostech, a je zhusta pěstována v okolí vesnic uvedených kultů. Tato výjimečná a doposud záhadná rostlina zajímala Evropany přibližně už v roce 1800, kdy se objevily první zprávy cestovatelů po Gabunu a Kongu o jejím rituálním užívání.

Ibogu tyto afirické kulty používají jako iniciaci při vstupu do dospělosti a přechodu do stáří. Užití Ibogy je ceremonie, která vede do změněného stavu vědomí s detoxikačními účinky a spojuje s předky či jinými světy. Užívá se nastrouhaná, rozemletá nebo se pije rozmíchaná ve vodě. Normální dávka může tvořit až 20 gramů pro dosažení extatického stavu a „otevření hlavy“. Masivní zasvěcovací dávky používají tyto kulty běžně (čtyřicet až šedesátkrát silnější). Při vysokých dávkách se však stává jedovatá.

Z hlediska výzkumu ovlivňuje různé systémy neurotransmiterů a její účinky jsou záhadné. Umožňuje vědomou rekapitulaci a pochopení dosavadního života, hluboké léčení starých zranění a změny dlouhodobých vzorců chování. Po biologické stránce dochází k celkovému ozdravení nervové soustavy (návratu do přirozeného stavu, pokud se mu člověk vzdálil). Tento proces je vědecky poměrně dobře popsán.

Iboga-ceremonies Costa Rica

V ceremonii je důležitý osobní přístup k procesu a k této vzácné rostlině. Kontakt s Ibogou otevírá určitý druh posvátnosti a vnitřního rozhodnutí podstoupit změnu nebo ukončit závislost, což způsobí nastartování procesu a otevře vědomí k maximální spolupráci s vědomím této byliny. Postupným vstupem do transcendentálního stavu se otevírají smysly, vize a informace na různých úrovních osobního života i dimenzí. Kontakt s Ibogou dává prožitek, který přesahuje hranice lidské mysli. Léčí vztah k sobě, umožňuje nahlédnout do příčin nefunkčních vztahů, nízkého sebevědomí, zážitků z dětství, strachů, emocí nebo dalších směrů vašeho života. Otevírá kontakt s předky či rodiči a s tím, co v osobním životě žijeme a jak. Iboga je vzácnou učitelkou, která čistí energetické pole, rozpouští ego, uvolňuje zranění a různé jevy, které nabourávají psychiku a zdraví. Iboga se celkově spojuje s lidmi, kterým má v životě co dát.