První česká kniha o Australských květových esencích je na světě

ABFE - kniha meduňka 2

První česká kniha „Australské květové esence“ v edici Knihovnička Meduňky. Můžete čerpat informace a příběhy o australských květech a jejich léčivých účincích v češtině. Velmi děkuji za sebe i klienty. Kniha je nyní (10/2017) v prodeji v novinových stáncích a prodejních místech časopisu Meduňka nebo si ji můžete objednat na www.obchodmedunka.cz.

Květové esence se používaly k léčení již několik tisíc let před Kristem. Léčebnou metodu pomocí těchto esencí znovuobjevil Dr. Eduard Bach ve 30. letech 20. století užitím anglických kvetoucích bylin.

Dnešní společnost a její potřeby jsou však velmi odlišné. Lidé se musejí vyrovnávat s tématy 21. století, jako jsou znečištěné životní prostředí, stres, sexualita, problémové vztahy a spiritualita. Sám Bach kdysi říkal, že jeho esence budou mít největší význam pro lidstvo po dobu 50 let a pak se bude muset vytvořit něco nového. Po té době se pak opravdu objevily esence další, mezi nimi i australské.

Australští domorodci, Aboriginci, vždy užívali květy k léčení nemocí. V Austrálii najdeme nejstarší kvetoucí rostliny na světě. Navíc je to země s největším množstvím kvetoucích rostlin, a to i takových, které nikde jinde nenajdeme, rostlin nesmírné krásy a síly. Nejspíš proto, že je to země relativně nejméně znečištěná a metafyzicky s velmi moudrou, prastarou energií. Nebylo tam tolik zranění, válek a utrpení jako jinde a to zvyšuje sílu těchto esencí. V současné době se zde projevuje nová vlna vitality. To vše dává Australským květovým esencím jejich jedinečnost, díky níž se stávají po celém světě oblíbenou součástí terapie lékařů a praktikantů.

A je to vůbec poprvé, kdy se s nimi čeští čtenáři mohou v souhrnné podobě díky této knize seznámit. Knihu připravila paní Stanislava Marešová  ve spolupráci s Martinou Smíškovou.